Kadir İnanır’ın balmumu heykeli yapıldı

19 Mayıs 2013’te açılışı yapılan ve balmumu heykel müzelerinin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde başta Atatürk olmak üzere tarihi, kültürel karakterler ile geçmişten bugüne bilim, medya, sanat, siyaset ve spor dünyasında yer alan 200’ü aşkın ünlü ismin heykeli bulunuyor.

Geliri engelli bireylerin ve kız çocuklarının eğitimi ile sağlık alanına harcanan müzenin koleksiyonuna usta oyuncu Kadir İnanır’ın balmumu heykeli de eklendi.

Geçirdiği rahatsızlık sonucu şu an hastanede tedavisi süren Kadir İnanır’ın Türkiye için çok önemli bir değer olduğunu belirten Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen şunları söyledi:

“Türk sinemasının efsanelerinden Kadir İnanır’a geçmiş olsun diyor, acil şifalar temenni ediyorum. Çalışmamız tamamlandı ve balmumu müzemize İnanır’ın heykeli de eklendi. Ülkemizin yetiştirdiği değerleri gelecek nesillere tanıtmak, onları anlatmak gibi bir görevimiz olduğu asla unutulmamalı. Umarım kısa sürede kıymetli sanatçımız sağlığına kavuşur ve müzeyi birlikte ziyaret ederiz.”

Kadir İnanır ve Türkan Şoray 3 Haziran 2022’de Büyükerşen’in davetiyle Eskişehir’de bir araya gelmiş, İmren Erşen Oya Müzesi açılışına katılmıştı. Müze, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ filminin müziği eşliğinde açılmış, törende Büyükerşen, sanatçıların balmumu heykellerinin yapılarak müzede yer alacağını belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x